suniran
17 بهمن 1401 - 10:08

تسهیلات دولت برای توانمندسازی 20 میلیون نفر در 2020 محله کم‌برخوردار در کشور

جانشین وزیر کشور تسهیلات دولت برای توانمندسازی ساکنان 2020 محله کم‌برخوردار در کشور گفت: دو هزار و 20 محله با جمعیتی حدود ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور شناسایی شده و تمام این محلات تحت پوشش یکی از چهار نهاد کمیته امداد امام(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، جمعیت هلال احمر و بهزیستی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی آقامحمدی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور در محلات کم‌برخوردار استان اظهار داشت: در این طرح ضمن شناسایی محلات کمتربرخوردار کشور، مقرر شده تا تمام مشکلات مردم این نواحی ازجمله بیمه رایگان درمانی، اشتغال، تحصیل، تأمین غذا، مسائل فرهنگی و ورزشی و بسیاری از مسائل دیگر برطرف شود.
 
وی افزود: در این طرح برای اینکه مردم در انتقال خواسته‌ها و مطالبات خود نقش داشته باشند، یک شهردار کوچه با سن زیر ۳۰ سال برای هر محله انتخاب شود که این افراد دوره‌های آموزشی را طی خواهند کرد.
 
وی گفت: دو هزار و 20 محله با جمعیتی حدود ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور شناسایی شده و تمام این محلات تحت پوشش یکی از چهار نهاد کمیته امداد امام(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، جمعیت هلال احمر و بهزیستی قرار گرفته‌اند.
 
آقامحمدی با اشاره به روند اجرایی این طرح در دستگاه‌های اداری، افزود: طرح تحت عنوان «توانمندسازی محلات کم‌ برخوردار ۲۰۲۰» با هدف بهبود و سامان‌دهی وضعیت محلات محروم و کمتربرخوردار در دستورکار قرار گرفته است.
 
جانشین وزیر کشور گفت: همه ساکنان محلات کم‌برخوردار که مشمول بیمه نیستند تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند و برای بیماران صعب‌العلاج هم تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است؛ همچنین به دنبال استقرار پزشک خانواده در قالب نظام بیمه هستیم.
 
آقامحمدی، بهبود وضعیت تحصیل دانش‌آموزان و کودکان این مناطق، ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال برای ساکنان، تأمین امکانات فرهنگی و ورزشی مناسب و توزیع بسته‌های غذایی برای خانوارهای نیازمند را از دیگر تسهیلات این طرح عنوان کرد.
 
وی با اشاره به ایده‌های روشن و طرح‌های مشخص مدیریت استان آذربایجان شرقی درخصوص توانمندسازی مناطق حاشیه‌نشین و محلات کم‌برخوردار، ابراز امیدواری کرد این استان در این عرصه به عنوان الگو مطرح شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021843