suniran
13 اسفند 1401 - 23:24

شبکه توزیع و پخش اقلام چالش اساسی‌ بازارهای آذربایجان شرقی است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: در شبکه توزیع و پخش مشکل داریم و افرادی که مسئولیت نظارت کنترل و بازرسی را دارند، زمانی را اختصاص دهند، انجام وظیفه لازم است اما کافی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، عابدین خرّم روز شنبه در جلسه تنظیم بازار استان اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار ما فعال‌تر از گذشته شده است و به طور جد به موضوع ورود کرده‌اند و همه‌ی دستگاه‌های ورود جدی دارند و سازمان صمت و جهاد کشاورزی تلاش کرده و تأمین مقدمات می‌کنند و این تلاش‌ها و زحمات جای تشکر دارد اما آنچه محسوس و ملموس است، در خصوص تولید استراتژیک هیچ مشکلی نداریم و اگر دستگاه‌ها مطلبی داشته باشند به بنده گزارش دهند.

وی ادامه داد: در خصوص شبکه تولید، تأمین و توزیع باید به طور مرتب وضع موجود را منتقدانه ببینیم و انتقاد از شبکه توزیع و تأمین مهم است، تولید کننده کم و کسری نمی‌گذارد و نسبت به گذشته تولید استان افزایش یافته است و در تولید کمترین مشکل را داریم و از استان‌های برتر و بدون مشکل در حوزه‌ی تولید هستیم.

وی افزود: در شبکه توزیع و پخش مشکل داریم و افرادی که مسئولیت نظارت کنترل و بازرسی را دارند، زمانی را اختصاص دهند، انجام وظیفه لازم است اما کافی نیست.

خرّم خاطرنشان کرد: بازرسان ما دستگاه‌های نظارتی و مقامات قضائی زمانی را برای پخش و توزیع اختصاص دهند برای مثال وقتی در اقلامی مشکل داریم مطمئناً در انبارها اکنون دپو شده است و کم فروشی می‌کنند، پس باید به سراغ آنها برویم و به‌عنوان فرصت تلقی کنیم و کسانی که کالای مردم را در انبارها نگه می‌دارند، مسدود سازی شوند و برخورد قانونی شود چراکه نمی‌توان اخلال در شبکه توزیع را تحمل کرد و سبب آشفتگی فکری مصرف کننده می‌شود؛ به حد کافی قیمت‌ها بالا است.

وی گفت: در نصب و درج قیمت مشکل اساسی داریم، در بازارهای رسمی قیمت‌ها نسبت بهم فرق می‌کنند و تعزیرات باید به صورت جدی و ورود کند و نباید تفاوت قیمت این چنین باشد.

وی تصریح کرد: اگر تاکنون ضعیف برخورد شده، در آستانه عید نوروز به طور جدی ورود کنند تا با آشوب قیمتی مواجه نباشیم، بخشی از مردم خرید کرده و بخش عمده نمی‌توانند چراکه قیمت‌ها مناسب نیستند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: بازارچه‌هایی که در نقاط مختلف استان ایجاد می‌شود، در تنظیم بازار باید تأثیر بسزایی داشته باشند، اتحادیه‌ها به صورت تخصصی و سازمان صمت و جهاد کشاورزی بازرسی کنند که به صورت واقعی عرضه اتفاق بیافتد و کمبودی نباشد.

وی افزود: به بازارچه‌ها امید بسیاری داریم به‌ویژه در مناطق محروم از جمله حاشیه اتوبان پاسداران و کسایی حتماً باید بازارچه داشته باشیم.

وی یادآور شد: واقعاً گوشت منجمد وارداتی به صورت هدفمند در محلات توزیع شود و در جاهایی که گوشت توزیع می‌کنید به صورت ویژه به مردم در اطلاعیه‌هایی اعلام کنید.

خرّم تاکید کرد: بازارچه‌هایی را در ورودی و خروجی شهر در ۳۰ کیلومتری شهرها با مدیریت میراث فرهنگی و برخی از عمده فروشان نیز ایجاد می‌شود.


منبع: مهر
شناسه خبر: 1072924