suniran
06 اسفند 1401 - 23:45

شهرداری تبریز حامی و پشتیبان طرح های خلاقانه است

تبریز-شهردار تبریز با بیان اینکه این مجموعه در دوره فعلی اهمیتی ویژه برای حوزه خلاقیت قائل است، گفت: شهرداری تبریز حامی و پشتیبان طرح های خلاقانه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب هوشیار روز شنبه در آئین گرامیداشت روز مهندس اظهار کرد: رویکرد شهرداری تبریز برای آینده، ارتقای کیفی و اجرای فنی‌تر طرح‌های شهری است و این موضوع با تکیه بر توان داخل مجموعه امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه عالم مهندسی حوزه وسیعی دارد و تنها مربوط به عمران و شهرسازی نیست، افزود: اخلاق حرفه‌ای مهندسی یکی از موضوعاتی است که با پرداختن به این مقوله می‌توان بهره‌وری سیستم‌ها و عملیات عمرانی را افزایش داد.

هوشیار با اشاره به اینکه برای نمونه با رعایت اصول اخلاق مهندسی می‌توان عمر مفید سازه‌ها را یک سال افزایش داد، اظهار کرد: در زلزله و مواقع بحرانی اشتباهات محاسباتی و سازه‌ای مهندسان نمایان می‌شود و با ارج نهادن به اخلاق حرفه‌ای می‌توان صرفه جویی مطلوبی در مدیریت پروژه‌ها انجام داد چون که رعایت این موارد باعث حفظ جان شهروندان در حوادث می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه مدیران آموزشی به تعریف و برگزاری دوره‌های اخلاق حرفه‌ای برای مهندسان اقدام کنند، ابراز کرد: اهمیت ویژه به آموزش یکی از ارکان مهم توسعه پایدار شهری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1057351